Skóry z Zebry

Skóry zwierząt uznawanych z naszym kraju za egzotyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem i bardzo duża popularnością. nie można jednak zapominać, że w przypadku takich przedmiotów w grę wchodzą również odpowiednie przepisy. Niektórzy podczas zagranicznych podróży liczą na możliwość kupna takich okazów i przywiezienie ich  do kraju, niestety nie jest to możliwe. Międzynarodowe przepisy zabraniają bowiem wywożenia takich produktów, mogą bowiem grozić za to bardzo wysokie kary. Dlatego tego typu skóry należy kupować wyłącznie w sprawdzonych miejscach, które mogą udowodnić legalne pochodzenie oferowanych produktów.

Jak prezentuje się skóra z zebry?

Skóra  z zebry przyciąga uwagę przede wszystkim swoim umaszczeniem. Czarno – białe pasy przyciągają uwagę, dlatego też z pewnością stanowi doskonałą ozdobę każdego pomieszczenia. Ma krótkie włosie, które po odpowiednim wyprawieniu zachwyca błyskiem włosia. Jednakże zachwyca również swoją wielkością. Zebra należy do rodziny koniowatych, dlatego też wyprawiona skóra jest dość spora. Niezwykle ciekawe umaszczenie występuje na pysku i kopytach, dlatego nie dziwi fakt, że zazwyczaj skóry z zebry wyprawia się razem z kopytami i pyskiem, aby ukazać jej piękno. Ponadto podczas wyprawiania skóry zebry dużo uwagi przywiązuje się również do odpowiedniego zachowania jej grzywy. W przeciwieństwie do koni, zebry mają krótką, stojącą grzywkę która po wygarbowaniu skóry prezentuje się bardzo okazale.

Jak eksponować skórę zebry?

Skóra zebry ze względu na swoją wielkość jest dość ciężka, zwłaszcza jeśli zostanie wyprawiona razem w kopytami i łbem. Czasem można znaleźć egzemplarze, w których zachowano jedynie skórę pyska i nóg, jednak i tak taka skóra nie należy do najlżejszych. Ze względu na swoje wymiary i wygląd doskonale nadaje się jako dywanik, położony na przykład przed kominkiem. Może być również powieszona na ścianie, jednak wówczas wymaga odpowiedniego przygotowania. przede wszystkim należy zadbać o to, aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość, zwłaszcza miejsc w których ma być przytwierdzona do ściany. Można wykonać specjalny stelaż, na którym zostanie rozpięta a następnie całości zostanie powieszona na ścianie. Taka konstrukcja jednak będzie dość ciężka, biorąc pod uwagę wagę skóry jak również stelaża. Można oczywiście rozpiąć ją bezpośrednio na ścianie, wówczas jednak korzystne jest zabezpieczyć ją od spodu na przykład grubym filcem. Dzięki temu skóra nie będzie się zwijać i marszczyć, ponadto wzmocni to szczególnie miejsca przyczepiania do ściany.

Skóra zebry doskonale nadaje się do wnętrz utrzymanych w stylu myśliwskim czy nawiązujących do tematyki afrykańskiej. Ze względu na swoją wielkość bardzo często stanowi centralny punkt, wokół którego wiesza się skóry innych, mniejszych zwierząt czy inne trofea. Dzięki temu można stworzyć niezwykle ciekawy i unikalny charakter każdego wnętrza, a skóra z zebry z pewnością będzie stanowić element przyciągający spojrzenia wszystkich wchodzących do pomieszczenia.