Skóry Owcze

Skóry owcze to niewątpliwie jedne z najpiękniejszych skór, wykorzystywanych we wnętrzach jako element ozdobny. Nie ma się co temu dziwić – odpowiednio wyprawione urzekają pięknym, miękkim włosiem. Skóry z owiec wskazywane są jako produkty z najdłuższych włosiem i jednocześnie jako jedne z najbardziej miękkich pośród bardzo wielu innych skór. Dlatego też niezwykle często wykorzystywane są jako element ozdobny wnętrz, bowiem nadają im niezwykle ciekawego i przede wszystkim bardzo przytulnego charakteru.

Gdzie stosuje się skóry z owiec?

Skóry z owiec można wykorzystywać niemalże w każdym wnętrzu. Wiele osób nie wyobraża sobie domku w stylu góralskim czy myśliwskim bez tego typu ozdób. Jednakże idealnie wkomponują się również we wnętrza w stylu glamour. Z racji swoich niewielkich wymiarów najczęściej stosowane są jako niewielkie dywaniki, na przykład przy łóżku w sypialni czy przy toaletce. Kolorystyka skór owczych jest dość różnorodna, jednakże z pewnością przeważają jasne barwy, jak biele czy odcienie koloru kremowego. Dlatego dodatkowo rozjaśniają one wnętrza, w których zostaną zastosowane. Oczywiście wykorzystanie jako dywaniki to nie jedyne zastosowanie sków z owiec. Niezwykle często także wykorzystywane są one jako element ozdobny widniejący na ścianach. Spotkać je można nie tylko w domach, często widywane są również w hotelach czy restauracjach jak również w biurach. Nadają wnętrzom przytulności i ciepła, jednocześnie przyciągając spojrzenia. W niektórych rejonach kraju stosowane są jako produkt zapewniający ciepło, na przykład w saniach podczas kuligów w górskich terenach.  Chronią one bowiem nie tylko przed temperaturą, ale również przed podmuchami ostrego wiatru. Wdanych czasach owcze skóry powszechnie wykorzystywane były jako okrycie właśnie podczas podróży czy nawet w domach. Często można je było spotkać leżące na ławach w góralskich domach, aby każdy odwiedzający mógł się nimi okryć. Stanowiły także element niemalże obowiązkowy jako przykrycie podczas snu.

Odpowiednia skóra – jak o nią dbać?

Aby skóra z owcy służyła długi czas, musi być przede wszystkim odpowiednio wyprawiona. Jeśli wychodzi z niej włosie, proces ten nie został właściwie przeprowadzony i można się spodziewać że po krótkim czasie skóra po prostu wylinieje. Owcze skóry są stosunkowo miękkie, dlatego warto zastosować dodatkowe wzmocnienie dolnej części, co zapobiegnie ich uszkodzeniom. Można zastosować warstwę filcu lub podobnego materiału. Dzięki niemu skóra nie będzie się zniekształcać, zwłaszcza jeśli chodzi o te, które mają być wieszane na ścianach. W przypadku tych, które mają służyć jako dywanik nie tylko zapewni im odpowiedni kształt, ale również zabezpieczy przed uszkodzeniami od podłogi. Dobrze wyprawiona skóra powinna być pozbawiona kopyt jak również pyska, nie powinna także posiadać dziur. Z pewnością jednak, kupując skóry z owiec z dobrego i sprawdzonego źródła można mieć pewność nabycia produktu, który spełnia wszystkie pożądane cechy.