Skóry z Daniela

Odpowiednio garbowane skóry zwierzęce obecne były w codziennym życiu przez wieki. W naszym klimacie, w dawnych czasach były wykorzystywane przede wszystkim jako element zapewniający odpowiednią ilość ciepła, chroniący podczas długich podróży w zimne dni czy też w sypialniach. Powodem tego był przede wszystkim fakt, że naturalne skóry stanowią doskonałą barierę, zabezpieczającą zarówno przez zimnem jak i przed wiatrem. Obecnie jednak skóry zwierzęce wykorzystywane są przede wszystkim jako element dekoracyjny, zaś ich funkcja związana z ochroną przed zimnem schodzi na dalszy plan. Nie dziwi więc fakt, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się te skóry, które ciekawie wyglądają, jak na przykład skóry z daniela.

Skóra z daniela i jej urok

Skóra z daniela cieszy oczy przede wszystkim swoim wyglądem, niezwykle ciekawym  w porównaniu do skór innych zwierząt. Daniele to zwierzęta z rodziny jeleniowatych, jednakże ich umaszczenie jest nieco odmienne i z pewnością wyróżnia je z daleka. Na grzebiecie i w tylnej części ciała posiadają bowiem charakterystyczne plamki, które od razu pozwalają je dostrzec. Jeśli chodzi o wygarbowane skóry, to z pewnością mogą stanowić ciekawą ozdobę każdego wnętrza. Skóry z daniela garbuje się zazwyczaj bez zachowania kopyt i łba. Dzięki temu są płaskie i mogą być wykorzystywane na przykład jako dywanik. Podobnie jak skóry innych zwierząt z gatunku jeleniowatych skóra z daniela ma gęsty, ale nieco szorstki i ostry włos. Nie jest on zbyt długi, co powoduje że skórę łatwo utrzymać w czystości, ponadto wiele osób wskazuje że skóra nie linieje i przez długi czas zachowuje swój wygląd.

Wykorzystanie skór z daniela

Skóry  daniela obecnie wykorzystywane są przede wszystkim jako element ozdobny. Ich umiejscowienie uzależnione jest od tego, gdzie mają być wykorzystane. W domach prywatnych doskonale sprawdzają się jako dywanik na przykład przy kominku. Poza pięknym wyglądem zapewniają również doskonałą izolację, gdyż chronią przed chłodem płynącym od podłogi. Doskonale również prezentują się na ścianach, jako element ozdobny. Często w ten sposób wykorzystywane są w miejscach takich jak hotele czy restauracje, które aranżowane są w stylu myśliwskim. Duża ilość osób, które w takich miejscach codziennie przechodzą sprawia, że wykorzystanie skór jako dywaników prowadziłoby do ich szybszego zużycia i nieestetycznego wyglądu. Skóry z daniela mają spore rozmiary, dlatego w sytuacji gdy mają być powieszone na ścianie dobrze jest zadbać o ich dodatkowe wzmocnienie, szczególnie w miejscach w których mają być przymocowane. Częstym rozwiązaniem jest wykorzystanie grubego filcu, którym podszywa się skórę od spodu. Nie tylko zapewnia on wzmocnienie całości i miejsc przyczepienia do ściany, ale również zapobiega jej marszczeniu się, co z pewnością nie wygląda estetycznie. Ponadto skóra o wiele dłużej będzie prezentowała się odpowiednio, jeśli będzie pomarszczona i pozawijana, wówczas może prowadzić to do jej łamania i linienia. Doskonale wygląda w otoczeniu skór mniejszych zwierząt.