Skóry z Dzika

Niezwykle ciekawe i jednocześnie interesujące elementy ozdobne w mieszkaniu to kwestie, na które zwraca uwagę niemal każdy. To, jakie elementy ozdobne zostaną wybrane do konkretnego wnętrza, zazwyczaj zależy od jego ogólnej aranżacji jak również wizji właściciela wnętrza. Naturalne skóry zwierząt stanowią niezwykle ciekawy dodatek do bardzo wielu wnętrz.

Skóra z dzika – co ją wyróżnia?

Skóra z dzika charakteryzuje się przede wszystkim niezwykle twardym i sztywnym włosiem. Porównując je na przykład ze skórami owczymi można zauważyć, że ich włosie jest znacznie krótsze. Ze względu na rodzaj włosia, potrzebują odpowiedniego procesu garbowania, co zazwyczaj skutkuje ich sporą twardością, znacznie większą niż w przypadku innych skór. Od razu można ją rozpoznać, wizualnie bowiem różni się od skór innych zwierząt. Da zachowania jej ciekawego i niepowtarzalnego wyglądu skóry z dzika wyprawia się, zachowują kopyta i łeb, co dodaje im niewątpliwego uroku. Występują w odcieniach brązu, czerni i szarości. Najczęściej na środku, w miejscu grzbietu włosie jest znacznie gęstsze i dłuższe.

Jak wykorzystuje się skóry z dzika we wnętrzach?

Jeśli chodzi o zastosowanie skór z dzika we wnętrzach, to może być ono bardzo różnorodne. Wykorzystuje się je na podłogach, ławach jak również jako element ozdobny na ścianach. Niezwykle często spotykane są we wnętrzach, stylizowanych w stylu myśliwskim czy góralskim. W dawnych czasach skóry zwierząt stosowane były jako sposób na zapewnienie ciepła. Kładzione na podłogach czy ławach stanowiły doskonałą izolację podłóg czy ścian, ponadto często wykorzystywane były jako przykrycie, nawet w lóżkach. Obecnie ich funkcje ograniczają się przede wszystkim do zdobienia wnętrz, jednak często pamięta się również o ich funkcji izolacyjnej. Niezwykle pięknie prezentują się we wnętrzach wykończonych drewnem, zawieszone na ścianach, co często można zauważyć na przykład w hotelach czy zajazdach stylizowanych na styl góralski lub myśliwski.

Jak właściwie prezentować skóry z dzika?

Pomimo tego, że odpowiednio wyprawiona skóra z dzika jest dość wytrzymała, to jednak warto zadbać o jej właściwą prezentację, dzięki czemu można zapewnić jej znacznie większą trwałość. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których skóry mają być powieszone na ścianach. W celu zapewnienia jej lepszej prezentacji jak również trwałości dobrze jest podszyć pod spód warstwę grubego filcu. Zapobiegnie ona przede wszystkim zwijaniu się skóry jak również zapewni jej znacznie większą trwałość. Nie powinna być również przytwierdzana bezpośrednio do ściany. O wiele lepiej w miejscach, w których ma być przytwierdzona zastosować dodatkowe wzmocnienia. Ze względu bowiem na wagę wyprawionej skóry może ona dość szybko przecierać się właśnie w miejscach mocowania. Również w przypadku, gdy skóra ma być położona na podłodze, warto zastosować dodatkowe wzmocnienie od spodu. Nie tylko ułatwi korzystanie z niej, ale również zabezpieczy przed uszkodzeniami. Z pewnością jednak skóra z dzika w każdym wnętrzu będzie się prezentować wspaniale.